כתבות‏ > ‏

לימודי תואר ראשון

תואר ראשון

לימודי תואר ראשון אינם קלים בדרך כלל, בלי קשר לתחום הלימודים. ברור שישנם תחומים קשים הרבה יותר מאחרים, אך הלימודים לתואר ראשון באופן כללי לא בדיוק קלים לאף אחד. אחרי כמה שנים בצבא לאף אחד לא קל לשבת ימים שלמים בכיתה עם ספרי וללמוד.

קורסי אנגלית

בלימודים לתואר ראשון יש גם כמה קורסים שלא בדיוק תכננתם לעשות, כמו קורסים באנגלית וקורסי ספורט למיניהם. מקורסי הספורט אי אפשר להתחמק, ומחלק מהם אפשר אפילו ליהנות. על קורסי האנגלית, לעומת זאת, אפשר לוותר. זה לא שמישהו באוניברסיטה או במכללה יוותר לכם עליהם, אבל אפשר לגשת למבחן אמי״ר ולקבל פטור מהקורסים באנגלית. גם אם לא תקבלו ציון מספיק גבוה לפטור מלא מכל הקורסים באנגלית, עדיין תוכלו לקבל פטור מחלק מהקורסים, בהתאם לציון שקבלתם במבחן אמי״ר. ככל שציון האמי״ר שלכם יותר גבוה, כך תוכלו לקבל פטור באנגלית מיותר קורסים.

מבחן אמי"ר / מבחן אמיר"ם

מבחן אמי"ר או מבחן אמיר"ם אינם חובה. לא חייבים לגשת אליהם, ומי שרוצה יכול פשוט לעשות את הקורסים באנגלית. אלה קורסים לא קלים, דורשים נוכחות חובה, יש בהם עבודות להגשה ומבחנים לא קלים בכלל, אבל אם מישהו בוחר לעשות אותם במקום מבחן אמיר הוא יכול. אולי הטיעון הבא ישנה את דעתו - הקורסים באנגלית עולים כסף בנוסף לשכר הלימוד. כל קורס אנגלית כזה עולה בין 1,500 ל-1,800 שקלים, בחלק מהמכללות יותר ובחלק מעט פחות.

בקיצור, אפשר לעשות את כל הקורסים באנגלית, ואפשר לעשות מבחן אמי"ר כדי לקבל מהם פטור. ויש דרך נוספת - מבחן פסיכומטרי.
Comments