תרגול מבחן אמיר / אמירם

הסוד לציון אמי"ר גבוה - תרגול

הסוד להצלחה במבחן אמי"ר, כמו כמעט בכל מבחן אחר, הוא תרגול. כמה שתתרגלו יותר כך תהיו יותר מוכנים לבחינה, וככל שתהיו מוכנים יותר לקראת הבחינה, כך תקבלו ציון אמי"ר גבוה יותר כמובן. תרגול למבחן אמי"ר הוא די פשוט בעצם - כל מה שצריך זה לקרוא קצת אנגלית (זה ישפר את הסיכוי שלכם לקבל פטור באנגלית), ללמוד מילון (אפשר לקחת מילון שיש בו מילים לפסיכומטרי - זה בסך הכל אותן מילים) וכמובן שצריך גם הרבה תרגול של שאלות למבחן אמי"ר.

איך לומדים למבחן אמי"ר?

אז הבנו שכדי להצליח במבחן אמי"ר צריך תרגול, והרבה. חשוב להשיג מבחני אמי"ר לדוגמא, ספרי אמי"ר ומילון טוב. חשוב לחלק את הזמן שלכם ולהכין לוח זמנים של ימים קבועים ושעות קבועות שבהם אתם יודעים שאתם לומדים ומתרגלים אחרת תמצאו את עצמכם רגע לפני המבחן בלי שהספקתם להתכונן. הזמן טס בלי ששמים לב, ומסגרת זה הדבר הכי חשוב כשלומדים לקראת מבחן, במיוחד אם אתם לומדים לבד ולא נרשמתם לקורס אמי"ר.

איפה משיגים תרגול למבחן אמי"ר?

תרגול למבחן אמי"ר אפשר להשיג מכמה מקורות -
  1. המרכז הארצי לבחינות והערכה (שגם כותב את המבחן) - באתר שלהם אפשר להוריד מבחן לדוגמא וקצת שאלות לדוגמא.
  2. ספרי פסיכומטרי באנגלית - אפשר להשיג מכל אחד שלמד פסיכומטרי.
  3. ספרי הכנה יעודיים למבחן אמי"ר - אלה ספרי הכנה מיוחדים למבחן אמי"ר ולכן זו האופציה הטובה ביותר

ספרי הכנה למבחן אמי"ר

לגבי ספרי לימוד לאמי"ר, אתם יכולים לקחת ספרי פסיכומטרי ישנים באנגלית ולנסות ללמוד מהם, אבל זה פחות אידיאלי. כדאי למצוא ערכת ספרים ייעודית למבחן אמי"ר - חפשו כזו ברשתות הספרים או באתרים באינטרנט - יש כמה ערכות הכנה ייעודיות למבחן אמי"ר, והן עדיפות על פני ספרי פסיכומטרי באנגלית שלא ממש מתאימים למבחן אמי"ר. בעקרון, השאלות באנגלית בפסיכומטרי הן בדיוק כמו במבחן אמי"ר, אבל מבנה הפרקים שם מעט שונה ולכן עדיף לתרגל בדיוק את מה שיהיה לכם במבחן שלא תופתעו ושתתרגלו לבדיוק אותו מספר שאלות בכל פרק - לא יותר ולא פחות.

ברשת סטימצקי וצומת ספרים (וגם בהרבה חנויות פרטיות אחרות) יש ספרי ההכנה לאמי"ר של פסיכו - אחת הערכות הטובות ביותר להכנה לקראת המבחן. אין ספק שזה גם מאוד נח שאפשר לקפוץ לחנות ליד הבית וישר לקחת את הספרים ולהתחיל ללמוד. הערכה של פסיכו כוללת:
  1. ספר הסברים ותרגול, שיש בו גם הסברים על מבחן אמי"ר, גם על איך לחשב את הציון, וכמובן גם הסברים על סוגי השאלות ושיטות איך לפתור כל סוג. לכל השאלות בספר יש פתרונות מלאים וכל השאלות והתשובות מתורגמות כך שתמיד ניתן לקרוא את הפתרונות ולהבין, ולא צריך להוציא מילון בכל פעם (זה ממש חוסך מלא זמן).
  2. מילון-כיס מיוחד למבחן אמי"ר, שכולל בערך 4,000 מילים חשובות שצריך להכיר למבחן. במילון יש גם טבלה של מילות קישור שחשוב מאוד להכיר למבחן, וטבלאות של תחיליות וסופיות באנגלית שיכולות לעזור לכם להרחיב את אוצר המילים שלכם במהירות ובקלות.
  3. 5 בחינות אמי"ר לדוגמא - דוגמאות של מבחני אמי"ר כמו במבחן האמיתי עם פתרונות מלאים ונוסחה לחישוב ציון אמי"ר בסוף כל מבחן. המבחנים נמצאים כל אחד בחוברת נפרדת ולא בתוך הספר עצמו, כדי שיהיה לכם קל לפתור (בדיוק כמו שזה יהיה במבחן). בהתחלה של כל חוברת כזו יש לכם גם גיליון תשובות ריק עם פרפורציה (חירור לכל האורך שיהיה לכם קל לתלוש אותו בלי לקרוע את הדפים האחרים) - פשוט חשבו על הכל!

מבחני אמי"ר לדוגמא

חוץ מספרי הסברים ותרגול, חשוב גם לעשות הרבה סימולציות. אתם יכולים להשיג מבחני אמי"ר לדוגמא גם מערכת ההכנה שלמדתם איתה וגם מהאתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה. דרך נוספת שיכולה להיות טובה מאוד היא לקחת מבחני פסיכומטרי ישנים שיש בהם 27 שאלות בפרקי האנגלית ולפרק מהם את פרקי האנגלית. כך תוכלו להרכיב לכם מבחני אמי"ר שמורכבים מ-3 פרקים בכל מבחן - ולבנות לעצמכם מבחני תרגול אמי"ר לדוגמא.Comments